EDICCA Akademik Danışmanlık

Yurtdışında Üniversite Okumak

Yurtdışında Üniversite Okumak, Kazakistan’da Üniversite Okumak, Rusya’da Üniversite Okumak, Macaristan’da Üniversite Okumak, Ukrayna’da Üniversite Okumak, Bulgaristan’da Üniversite Okumak, Makedonya’da Üniversite Okumak, İtalya’da Üniversite Okumak, Çek Cumhuriyetinde Üniversite Okumak

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitim şirketlerinin amacı öğrencinin eğitim hayatına doğru yönlendirilmesi, uygun programın ve uygun ülkenin seçilmesi, vize sürecinin doğru ve eksik yürütülmesi, öğrencinin eğitim alacağı ülkede karşılanması, konaklama ihtiyaçlarının sağlanması ve şehir oryantasyonunun sağlanmasıdır. Yurtdışı Eğitim şirketi ile yurtdışında sınavsız üniversite okumak size üniversite başvurusundan başlayıp konaklama hizmetine kadar sorunsuz bir şekilde yürütülmektedir.

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışında Sınavsız Üniversite eğitimi için öncelikle doğru bölüm ve üniversite seçmeniz gerekmekte. Lise diplomanız ile başvurun

Dil Okulları

Amerika, Rusya, Almanya ve İngiltere Dil Okulları yabancı dilinizi geliştirerek rakiplerinizin önüne geçin. Vize almadan ödeme yapmayın!

Work & Travel

Work and Travel programları 2 ve üzeri not ortalamasına sahip bütün üniversite öğrencileri için uygundur. Ülkeler: Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya

Yurtdışında Üniversite Okumak

Yurtdışında Üniversite Okumak öğrencileri sadece belirli alanlarda uzmanlaştırmaz. Bunun yanı sıra öğrencilere deneyim ve kariyer fırsatları sağlar. Yurtdışında Üniversite Okumak için lise diplomasına sahip olmanız yeterli. Yurtdışı üniversitelerinde hem burslu hem ücretli okuyabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite ücretleri 1500 ile 9500$ arasında değişmekte.

Yurtdışında Üniversite Okumak için YGS & TYT Sınav şartı aranmaz. Lise diplomanız ve lise not ortalamanıza göre değerlendirme yapılarak üniversiteye kabulünüz sağlanıyor.

Almanya’da Üniversite Okumak
İtalya’da Sınavsız Üniversite Okumak
Çekya’da Sınavsız Üniversite Okumak

Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Yurtdışı Üniversitelerine lise diplomanız ile başvuru yapın ve dilediğiniz alanda okuyun. Bölüm seçme konusunda kararsınız iseniz popüler bölümleri inceleyin! Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi denince akıllar denklik sorusu gelmekte. Yurtdışında üniversite okumak için karar vermeden önce okuyacağınız okulun YÖK tarafından tanınıp tanınmadığını kontrol etmeniz gerekmekte. QS Dünya Üniversiteler ilk 400 sıralamasında bulunan üniversitelerde eğitim aldığınız taktirde sınavsız doğrudan denklik alabilirsiniz.

Yurtdışında Tıp Okumak

Lise diplomanız ile yurtdışında tıp okumak mümkün mü? Yurtdışında tıp okumak için hangi şartlar gerekli? Yurtdışında burslu tıp okumak.

Yurtdışında Hukuk Okumak

Yurtdışında lise diploması ile hukuk okumak mümkün mü? Yurtdışında hukuk okumak için gerekenler?

Yurtdışında Eczacılık Okumak

Yurtdışında eczacılık okumak için gerekenler? Yurtdışında eczacılık okuyup Türkiye’de çalışmak mümkün mü?

Yurtdışında Mühendislik Okumak

Yurtdışında lise diplomanız ile mühendislik alanlarında eğitim alın. Türkiye’de doğrudan denklik almak mümkün mü?

Yurtdışında Veterinerlik Okumak

Yurtdışında sınavsız veterinerlik okumak mümkün mü? Veterinerlik okumak için hangi şartlar aranıyor?

Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak

Dünya sıralamasında bulunan üniversitelerde diş hekimliği okumak için sınava girmenize gerek yok.

Yurtdışında Yazılım Okumak

Yurtdışında lise diplomanız ile yazılım mühendisliği okuyun. Başvuru yapmak için hangi şartlar aranıyor hemen öğrenin.

Yurtdışında Psikoloji Okumak

Yurtdışında lise diplomanız ile ister ücretli ister burslu eğitim alın. Yurtdışında psikoloji okumak için gerekenler?

Yurtdışında Pilotaj Okumak

Yurtdışında pilotaj okumak için lise diplomanız ve lise not ortalamanıza ihtiyacınız var. Başvuru şartlarını öğrenin.

Rusya Üniversite Bursları

Rusya her sene 15.000’den fazla yabancı uyruklu öğrenciye burs vermektedir. Rusya Üniversite Burslarının içeriği öğrencinin lise diploma puanına, var ise başarı belgelerine göre öğrencinin yıllık okul ücretini (3.000 ile 9.000$ arası), konaklama ücretini, okul içi yemek ücretini, ulaşım ücretini ve yurtdışı uçak bileti ücretini karşılamaktadır. Rusya Üniversite Burslarından yararlanabilmek için iyi bir lise not ortalamasına veya başarı belgelerine veya iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olması gerekiyor. Bunları sağlayamayan ve Rusya Üniversite Burslarından yararlanmak isteyen öğrenciler 2 sayfalık neden Rusya Üniversite Bursu istediğine dair niyet mektubu yazması gerekiyor. Niyet mektubunu EDICCA Akademik Danışmanlık ekibi Rusçaya çevirecektir.

Yurtdışı Eğitim | Rusya Üniversiteleri | Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Rusya üniversite burs başvuruları başladı %20 ile %90 arası burs imkanı

Rusya’da burslu üniversite okumak için gerekenler evraklar: Pasaport, Lise Diploması, Lise Not Ortalaması, Var İse Başarı Belgeleri, Var İse Yabancı Dil Yeterlilik Belgesi

Yurtdışı Üniversite Bursları

Yurtdışında Burslu Üniversite okumak için Türk öğrencilerin lise mezunu olmaları ve iyi bir not ortalamasına sahip olmaları gerekmekte. Yurtdışı Üniversite Burs başvurusu için gereken temel evraklar: Minimum yaş sınırını sağlamış olmak, lise diploması, lise not ortalamanızı gösteren transkript, TOEFL veya IELTS belgesi, var ise başarı sertifikaları. Burs alacağınız kuruma göre temel yeterlilik sınavına girmeniz gerekebilir. Yurtdışı Üniversite Bursları için başvuru yapın:

İtalya Üniversite Bursları

İtalya’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet bursuna hem de yetenek bursuna başvuru yapabilir. Başvuru seçeneklerini inceleyin

Almanya Üniversite Bursları

20’den fazla Almanya Üniversite Burs başvuru seçenekleri ile uluslararası öğrencilerin bir numaralı tercihi

Ukrayna Üniversite Bursları

Ukrayna Üniversite Bursları her sene 5.000 den fazla uluslararası öğrenciye Ukrayna’da okuma imkanı sunuyor

Macaristan Üniversite Bursları

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız ile Macaristan Üniversite Burslarına başvuru yapın

Rusya Üniversite Bursları

Rusya her sene 15.000’den fazla yabancı uyruklu öğrenciye burs vermektedir. Burs başvurusu için geç kalmayın hemen başvuru formunu doldurun

Bulgaristan Üniversite Bursları

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız ile Bulgaristan Üniversite Burslarına başvuru yapın

Yurtdışı Devlet Üniversiteleri

Yurtdışı Devlet ve Özel Üniversitelerinde lise diplomanız ile sınavsız okuyun. Yurtdışı devlet üniversitelerine lise diplomanız ile başvuru yapabilmek için başvuru yapacağınız ülkenin dilini bilmeniz gerekiyor. Yabancı dil bilginiz yok ise üniversitelerin bünyesinde bulunan hazırlık fakültelerinde 1 sene yabancı dil hazırlık eğitimi almanız gerekiyor. Üniversite hazırlık eğitimi iki dönemden oluşmakta ve birinci dönem yabancı dil eğitimi ikinci dönem ise bölüm hazırlık dersleri alıyorsunuz.

Yurtdışı Dil Okulları

Yabancı dil en iyi ve en hızlı konuşulduğu ülkede öğrenilir. Yurtdışı dil okulları size yabancı dilinizi geliştirmek konusunda ve kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmanıza olanak sağlar. Yabancı dil kursları 4 hafta ile 48 hafta veya 1 akademik yıl boyunca seçilebilir. Yurtdışı dil okulu fiyatları aylık 430$’dan başlamakta. Konaklama fiyatları aylık 240$ ile 3.000$ arasında değişmekte.

Yurtdışında hem para kazanın hem yabancı dil öğrenin. Öğrenci vizeniz çıkmadan ücret ödemeyin. Öğrenci vizesi alabilmek için kayıt ücretini ödeyin vizeniz çıktıktan sonra yurtdışında dil okuluna giderek ödemenizi kendiniz yapın.

Hemen Başvuru Yapın!

Amerika Dil Okullarında İngilizce Öğrenin

İngiltere Dil Okulu

Hızlı Başvuru Yapın

İngiltere’de İngilizce Öğrenin

Hemen Başvuru Yapın

Yabancı Dil konuşulduğu ülkede öğrenilir

Yurtdışında Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce, Almanya, Rusça dil okulları ile yurtdışında yabancı dil eğitimi seçimi öğrencilere yerinde öğrenme, farklı kültürleri yaşayarak öğrenme, gezerek ve çalışarak öğrenme imkanı sağlar. Rusça Dil Eğitimi, İngilizce Dil Eğitimi ve Almanca Dil Eğitimi okullarında yabancı dilinizi geliştirin.

Hemen Başvuru Yapın!

Amerika Dil Okulları

İngiltere Dil Okulu

Hızlı Başvuru Yapın

Almanya Dil Okulları

Hemen Başvuru Yapın

Rusya Dil Okulları

Yurtdışında Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce, Almanya, Rusça dil okulları ile yurtdışında yabancı dil eğitimi seçimi öğrencilere yerinde öğrenme, farklı kültürleri yaşayarak öğrenme, gezerek ve çalışarak öğrenme imkanı sağlar. Rusça Dil Eğitimi, İngilizce Dil Eğitimi ve Almanca Dil Eğitimi okullarında yabancı dilinizi geliştirin.

Hemen Başvuru Yapın!

Amerika Dil Okulları

İngiltere Dil Okulu

Hızlı Başvuru Yapın

Almanya Dil Okulları

Hemen Başvuru Yapın

Rusya Dil Okulları

Yurtdışı Dil Eğitimi

Yurtdışı dil eğitimi öğrencilere daha iyi yabancı dil öğrenebilmeleri için çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Yurtdışı dil eğitimi size sadece yabancı dil öğretmez bunun yanı sıra size yeni kültür, yeni arkadaş ortamı ve yeni kariyer imkanları sunar.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursları haftalık 430$. California, Chicago, San Diego, Washington ve Texas’ta Genel İngilizce Öğrenin

İş İngilizcesi Kursları

İş hayatında başarıya giden adımların en bilineni İngilizce bilmek. Yurtdışında dil eğitimi ile İngilizce öğrenin

Akademik İngilizce Kursları

Üniversite eğitimine yurtdışında devam etmek için Akademik İngilizce bilmeniz gerekiyor.

Genel Almanca Kursu

Almanya’da dört haftalık genel almaca kursu 740 € ve dört haftalık aile yanı konaklama ücreti 230 €

İş için Almanca Kursları

İkinci dil olarak Almanca bilmek size yeni iş imkanlarının yanı sıra Almanya’da çalışma fırsatı yaratmakta

Akademik Almanca Kursları

Eğitim hayatını Almanya’da devam ettirmek isteyenler için Akademik Almanca

Ücretsiz Teklif Alın

Yurtdışında dil eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu formu doldurunuz.


Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışı Eğitim hakkında sıkça sorulan soruları sizin için cevapladık. Aradığınız soruyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçiniz!

Yurtdışı Dil Okulu süreleri 1 hafta ile 52 hafta arasında seçilebilmektedir. Dil Okulunun Süresi sizin hem yabancı dilinizi geliştirmeniz hem de vize alma sürecinizi etkilemektedir.

EDICCA Akademik Danışmanlık olarak vize sürecinde sorun yaşamamanız adına minimum 8 haftalık zaman aralığını seçmenizi öneriyoruz.

Yurtdışında lise diplomanız ile sınavsız üniversite okuyabileceğiniz ülkeler:

 • Rusya
 • Kazakistan
 • Macaristan
 • Ukrayna
 • Makedonya
 • Bulgaristan
 • Azerbaycan

Yurtdışında üniversite okumak için Türkiye’de herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Yurtdışı Üniversitelerine lise diplomanız ile başvuru yapabilirsiniz. QS ilk 400 Üniversitelerinde eğitim aldığınız zaman hiç bir sınava girmeden doğrudan YÖK denkliği alabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumak İçin Gereken Evraklar:

 • Pasaport (En az 18 ay geçerlilik süresi olacak)
 • Lise Diplomanız
 • Lise Not Ortalamanız (Transcript)
 • Biyometrik Resim (4 Adet)
 • İkametgah (E devletten alınacak)

Üniversiteler her sene çeşitli kurumlar aracılığı ile yüz binlerce uluslararası öğrenciye burs vermekte. Yurtdışı Üniversite burslarının içeriği öğrencinin lise diploma puanına, var ise başarı belgelerine göre öğrencinin yıllık okul ücretini (3.000 ile 9.000$ arası), konaklama ücretini, okul içi yemek ücretini, ulaşım ücretini ve yurtdışı uçak bileti ücretini karşılamaktadır.

EDICCA Akademik Danışmanlık ile Yurtdışı dil okullarına başvuru yapabilirsiniz. Elbette ki dil kursu merkezlerine kişisel olarak kendiniz de başvuru yapabilirsiniz. EDICCA Akademik Danışmanlık ile başvuru yapmak size şunları sağlar:

 • Dil Okulu Başvurunuzun yapılması,
 • Deneyimli vize uzmanı tarafından yapılan vize başvurusu (vize başvurusunun doğru yapılmaması ve evrakların tam, kontrollü olmaması vize almanızı zorlaştıracaktır),
 • Anlaşmalı olduğumuz okullar ile sürecinizin yürütülmesi,
 • Havaalanı karşılaması, konaklama yerinin bulunması,
 • Eğitim süresi boyunca danışmanlık hizmeti.
 • Amerika: 4 Hafta – 430 $
 • Almanya: 4 Hafta – 740 €
 • Rusya: 4 hafta – Ortalama 900 $

Teklif alma formunu doldurarak net fiyat alabilir veya doğrudan bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Süreç 1: Öğrenci Görüşmesi
 • Öğrenci ile görüşülerek en uygun ülkenin seçilmesi
 • En ideal okulun ve programın seçilmesi
 • Konaklama seçeneğinin belirlenmesi (Aile yanı veya daire)
 • Okul tarafından öğrencinin yabancı dil seviyesinin tespit edilmesi
Süreç 2: Başvuru
 • Başvuru formunun doldurulması, imzalanması
 • Pasaport Fotokopisi ve Başvuru Ücretinin İletilmesi
 • Okul ödemesinin belirlenmesi
 • Başvurunun yapılması ve okuldan davetiyenin alınması
 • Vize için gerekli evrakların toplanması
 • Niyet ve Sponsorluk Mektuplarının hazırlanması (EDICCA Tarafından)
Süreç 3: Gidiş
 • Öğrenciye gidiş öncesi oryantasyonun yapılması
 • Evrakların ve sürecin gözden geçirilmesi
Süreç 4: Öğrenciyi Karşılama
 • Öğrencinin havaalanından karşılanması
 • Konaklama yardımının yapılması
 • Okul içi işlemlerinin tamamlanması ve eğitimin başlaması

Yurtdışı Akreditasyonlarımız ve Partnerlerimiz