Yurtdışı Dil Okulları | Neden Yurtdışında Dil Eğitimi?

Günümüz koşulları göz önüne alındığında, yeni bir yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler yurtdışı dil okullarını tercih etmektedir. Yurtdışı dil okullarına giden öğrenciler gerek iş gerek akademik hayatlarına yön vermek için yabancı dil öğrenmeyi tercih etmektedir. Yabancı dili kendi anavatanında yaşamak için kullanmak ve sürekli pratik yapmak dili öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Yurtdışında farklı birçok ülkede yabancı dil eğitimi almak mümkündür.

yurtdisi-dil-okulu4

Okul ve yaşam masrafları yurtdışında dil eğitimi alınacak ülke, program süresi ve programın türüne göre değişmektedir. Yurtdışında dil okullarına gitmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Malta Almanya, İtalya, Fransa vb.’dir. Bu ülkelerde dil eğitimi alırken; üniversite hazırlık programları, sınav hazırlık programları, kişisel gelişim için alınacak dil eğitimi programları veya yaz okulu programları tercihler arasındadır. Öğrencinin dil yeterlilik seviyesi yurtdışında gideceği ülkenin okulu tarafından sınavla belirlenip tespit edilmektedir. Sonrasında öğrenci seviyesine göre sınıfa yerleştirilip eğitimine başlamaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi alırken en temel seviyeden (A1), en yüksek seviyeye (C2) kadar çıkmak mümkündür ve Türkiye’de alınacak dil eğitimlerine göre çok daha verimli ve öğrenilmesi kolaydır. Bunun sebebi tabi ki dili anavatanında yaşarken öğrenmektir. Öğrenciler yabancı dile günlerinin her saati maruz kalmakta böylelikle dil öğrenimi pratik ve kolay olmaktadır.

Öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan sonra uluslararası alanda dil sertifikası almakta ve kariyerlerinde bu sertifika ile bir adım önde olmaktadırlar. Bunların yanı sıra yurtdışında dil eğitimi almanın birçok avantajı vardır. Yukarıda da bahsedildiği gibi öncelikle dili anavatanında öğrenmek dile tam olarak hâkim olmayı kolaylaştırır. Öğrenciler dil öğrenirken yeni kültürleri ve yerleri keşfetmektedir. Dünyanın her yerinden dostlar edinerek iletişim alanları genişlemektedir.       

Yurtdışında dil eğitimi olarak en çok tercih edilen dil İngilizcedir. İngilizceden sonra Almanca, İspanyolca, Çince, İtalyanca da tercihler arasındadır. İngilizce için Amerika, Kanada İngiltere, Malta, İrlanda gibi ülkeler tercih edilmektedir. Bu ülkelerde öğrenciler dil okuluna gittiklerinde öğrenci vizesi almalarının yanında çalışma izni gibi yan haklara da sahip olabilirler.

Yurtdışında Dil Okulu programlarına 16 yaş ve üzeri herkes başvuru yapabilmektedir. 16 yaşından küçük olan öğrenciler için yaz okulu, özel sınıflar veya diğer programlar tercih edilebilirler. Yine öğrenciler dil okulu olarak gittikleri ülkede kalarak lisans, yüksek lisans, doktora programlarına devam etme şansına sahiptirler.

Dil yeterliliklerini kanıtlayan öğrenciler aldıkları sertifikalarla üniversite programlarına başvuru yapıp üniversitenin istediği şartları yerine getirerek (örneğin sınava girip başarılı olmak) eğitimlerine devam edebilirler.

Edicca Akademik Danışmanlık olarak profesyonel kadromuzla, öğrencinin ihtiyaçlarına göre en uygun ülke ve programı belirleyip, sürecini eksiksiz bir şekilde takip etmek ve kayıt işlemlerini en hızlı şekilde tamamlamaktayız.

Yurtdışı Dil Okullarına Başvuru Süreci Aşamaları

  1. Öğrencinin ihtiyacına göre uygun ülkenin ve programın belirlenmesi,
  2. Belirlenen ülke için başvuru işlemlerinin yapılması ilgili formların doldurulup okula iletilmesi,
  3. Formları onaylanan öğrenci için ödeme işleminin yapılması,
  4. Okul davetiyesinin gelmesi,
  5. Davetiye ile vize başvuru işlemlerinin yapılması ve süreç takibi,
  6. Vizesi çıkan öğrencinin gidiş sürecinin organizasyonu,
  7. Havaalanı karşılaması,
  8. Oturum izinlerinin alınması,
  9. Şehir oryantasyonun yapılması ve öğrencinin eğitimine başlaması.

Yurtdışı Dil Okullarında Konaklama

Yurtdışı dil okullarında öğrenciler için birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Bunlar; yurt, apart konaklamaları, aile yanı konaklama, öğrenci evi konaklaması, hostel ve misafirhane konaklamaları veya özel ev konaklamalarıdır. Dil eğitimi almaya gidecek öğrenciler ülkeye gitmeden konaklama işlemleri Edicca Akademik Danışmanlık tarafından belirlenip yerleri ayırtılmaktadır. Öğrencilerin barınma isteğine göre yukarıdaki konaklama türlerinden biri seçilebilir. Konaklama seçeneklerinde tek kişilik çift kişilik veya çoklu odalar tercih edilebilir. Konaklama fiyatı gidilecek ülkenin konumuna, kalınacak süreye, oda türüne göre değişiklik göstermektedir. Alanında uzman kadromuz öğrenci istediğine göre en uygun konaklama türünü öğrenci için belirlemektedir.