Yurtdışı Eğitim - LVİV ÜNİVERSİTESİ

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi

1816 yılında kurulan üniversite, Ukrayna’nın ve Doğu Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir.200 yıllık geçmişi olan üniversite yüksek kalite mühendisliği, tasarımcılar ve bilim adamları yetiştirme konusunda yüksek itibar kazanmıştır. İngilizce, Rusça, Ukraynaca dillerinde akademik eğitim veren Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde aynı zamanda hazırlık eğitimi de verilmektedir. Üniversitenin YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır. Ukrayna’nın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olan üniversite, son derece kaliteli ve prestijli öğrenciler yetiştirmekte ve yetenekli uzmanlar ile çalışmaktadır.

Lviv Üniversitesi’nden alınan diploma dünyadaki bütün ülkelerde tanınmaktadır. Üniversite mühendislik alanında yetenekli öğrenciler mezun etmiştir. Aynı zamanda öğrencilerine yurtdışında geniş network’ü olan şirketlerde staj imkanı sunmaktadır. 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 801 sıralama grubunda yer almaktadır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi Bölümleri ve Fiyatları

BölümFiyat
Hukuk2300$
Mimarlık2300$
Elektrik Mühendisliği2300$
Makine Mühendisliği2300$
Psikoloji2300$
İnşaat Mühendisliği2300$
Gazetecilik2300$
Yazılım Mühendisliği2300$
Finans ve Bankacılık2300$
Sosyoloji2300$
Sivil Güvenlik2300$
Bilgi İletişim Sistemleri2300$
Sanat Tarihi2300$
Not: Eğitim ücretleri değişkenlik gösterebilir. Bu fiyatlar sadece bilgi amaçlıdır. Güncel fiyatlar için lütfen eğitim danışmanı ile irtibata geçin!

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi

  • YÖK tarafında tanınan ve denklik verilen üniversite.
  • Ukrayna’da sınavsız üniversite.
  • Deneyimli akademik kadro ile üstün eğitim.
  • 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 801 sıralama grubunda yer almaktadır.
  • Üniversite bünyesinde 16 enstitü ve 114 bölüm bulunmaktadır.
  • Sosyoloji, bilgisayar mühendisliği, ekonomi, hukuk, psikoloji, inşaat mühendisliği, mimarlık başlıca bölümleri arasında yer almaktadır.
  • Üniversitede entelektüel sermaye oluşumu, temel bilginin edinilmesi, yenilikçi fikirler ve teknolojik çözümlemeler ön plandadır.

Ukrayna Üniversiteleri Sosyal Yaşam

Ukrayna’da öğrenci olmak, hayatınızın geri kalanında kesinlikle değerli hatıralar haline gelecek, unutulmaz anlarla dolu aktif bir sosyal hayata sahip olmak demektir. Her üniversitenin bir öğrenci topluluğu vardır ve tüm faaliyetleri hem sosyal hayatta hem de eğitim sürecinde öğrenci gençliğinin koşullarını iyileştirmeye yöneliktir.

Öğrenci topluluğu sürekli olarak çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenler. Entelektüel yarışmalar özellikle Ukrayna’da popülerdir. Öğrenciler, araştırmalarının sonuçlarını göstermek için her fırsatın olduğu bilimsel ve pratik konferanslarda aktif olarak yer alırlar.

Ukrayna’da Sosyal Yaşam

Lviv, Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olarak bilinmektedir.Şehrin büyük çoğunluğunu turistler ve öğrenciler oluşturmaktadır. Hem gece hayatı hem de pahalı bir şehir olmaması nedeniyle öğrenciler için son derece yaşanabilir olmaktadır. Resmi dil Ukraynaca sıkça konuşulsa da   İngilizce de ağırlıklı olarak konuşulmaktadır. Şehir daha çok tarihi ile tanınsada parkları ve müzeleride ön plana çıkmaktadır.

Ryrok Square, Ratusha Kulesi, Lviv Ermeni Katedrali, Dominican Katedrali, Lychakiv Mezarlığı, Çikolata Müzesi mutlaka gidilmesi gereken  yerlerdendir. Lviv eğitim yönündende zengin bir şehirdir. Şehirde 10 üniversite, 7 enstitü, 5 akademi ve 27 kolej bulunmaktadır. Lviv büyük müze ve sanat galerisine sahip olan şehirlerdendir. Sanat galerisi, Rubens, Goya, Meng, Dini Müzeler, Kırsal Yaşam Müzesi bu müze ve galerilerden bazılarıdır.

Konaklama

Üniversite yakınlarında devlet yurtları bulunmakla birlikte özel yurtlar da mevcuttur. Yurtlarda mutfak, dinlenme odaları, çalışma odaları, çamaşır odaları, eğlence-oyun salonları, internet gibi imkanlar bulunmaktadır. Yurtlar 3 ya da 4 kişilik odalar olarak ayrılmaktadır. Yurtlar üniversitenin uluslararası eğitim komisyonları tarafından koordine edilmektedir.

Yurt ücretleri aylık 150 – 200 $ arasında değişmektedir.

Ukrayna’da Ulaşım

Türkiye’den Ukrayna’ya hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.  Lviv’e doğrudan uçuşlar olmakla birlikte Kiev üzerinden de uçuşlar mümkündür. Şehir içerisinde önemli yerler yürüme mesafesinde bulunmakla birlikte şehir içi ulaşımda otobüs, taksi, dolmuş ve tramvay bulunmaktadır.

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır.

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi Denklik

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Fiyat Teklifi Alın

Ukrayna’da üniversite okumak, Ukrayna’da yurtdışı eğitim, YÖK ve Denklik, Türkiye’ye yatay geçiş, Ukrayna’da yaşam, Konaklama, Üniversite kayıt süreci, havaalanı karşılama, yurt ve ev seçimi gibi konularda bilgi sahibi olmak için bilgi istek formunu doldurunuz lütfen.