Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi / Ücretler / Ukrayna YÖK Denkliği

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesinde Psikoloji, Hukuk, Yazılım Mühendisliği, Sosyoloji ve daha fazlasını denklik sorunu yaşamadan okuyun!

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi
Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi – Ukrayna

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Dünya Sıralaması

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Qs Dünya Üniversiteler Sıralamasında 601. sırada bulunmaktadır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, Ukrayna’nın önde gelen modern araştırma ve eğitim merkezlerinden biri olan bir araştırma üniversitesidir. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 601. sırada yer alırken Times Higher Education World 2021’de ise 1001. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda ülkenin en iyi üniversitesi olarak görülmektedir.

Üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin eğitim ve yeterlilik seviyelerini arttırarak, yüksek nitelikli personel yetiştirmektedir. Üniversitede eğitim Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olarak verilmektedir. Üniversitede 26.000’den fazla öğrenciye eğitim verilmektedir. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ile kapsamlı uluslararası ilişkiler sürdürmektedir.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Fiyatları

LİSANS BÖLÜMLEREĞİTİM ÜCRETİEĞİTİM DİLİ
Biyoloji1500$Rus/ing/ukr
Jeoloji1500$Rus/ukr/ing
Ekoloji1500$Rus/ukr/ing
Ekonomi ve ekonomi politikaları1500$Rus/ukr/ing
İş ekonomisi1500$Rus/ukr/ing
Uluslararası ekonomi1500$Rusça
İş analizi ve uluslararası istatislik1500$Rusça
Muhasebe ve vergilendirme1500$Rusça
Finans ve bankacılık1500$Rusça
Kurumsal yönetim1500$Rusça
İş süreçleri yönetimi1500$Rusça
Yabancı ekonomik faaliyetlerin yönetimi1500$Rusça
Pazarlama1500$Rusça
Pazarlama yönetimi1500$Rusça
Bilgi yönetimi,reklamcılık,halkla ilişkiler1500$Rusça
Kamu yönetimi ve yönetim1500$Rusça
İngiliz dili ve edebiyatı,tercümanlık1500$İngilizce
Alman dili ve edebiyatı1500$İngilizce
Fransız dili ve edebiyatı1500$İngilizce
Tercümanlık(arapça-ingilizce)1500$İngilizce
Tarih ve arkeoloji1500$Rusça
Bilgisayar bilimi1500$Rusça
Siber güvenlik1500$Rusça/ingilizce
Otomasyon ve bilgisayar1500$Rusça
Matematik1500$Rusça
Bilgi bilimi1500$Rusça/ingilizce
TıpRusça 3.000 $
Ing 4.500 $
Rusça/ingilizce
Uluslararası bilgilendirme ve uluslararası iletişim1500$Rusça
Uluslararası ilişkiler1500$Rusça
Uluslararası ekonomik ilşkiler1500$Rusça
Uluslararası lojistlik ve gümrük1500$Rusça
Ululsararası finans1500$Rusça
Uluslararası işletme1500$Rusça
Uluslararası elektronik ticaret1500$Rusça
Hukuk1500$Rus/ing
Turizm1500$Rusça
İşletme yönetimi1500$Rusça/ingilizce
Psikoloji1500$Rusça
Radyofizik,elektronik ve biyofizik1500$Rusça
Medya iletişimi ve halkla ilişkiler1500$Rusça
Sosyal hizmetler1500$Rusça
Fizik1500$Rusça
Astronomi1500$Rusça
Bilgisayar fiziği1500$Rusça
Uygulamalı fizik1500$Rusça
Sağlık fiziği1500$Rusça
Ukrayna dili ve edebiyatı1500$Rusça
Dil ve edebiyat(lehçe)1500$Rusça
Uygulamalı dil bilimi1500$Rusça
Gazetecilik1500$Rusça
Felsefe1500$Rusça
Avrupa çalışmaları1500$Rusça
Kültür çalışmaları1500$Rusça
Hukuk1500$Rusça/ingilizce
Şehir planlaması1500$Rusça
Uluslararası hukuk1500$Rusça
Kimya1500$Rusça

Ukrayna’da Konaklama

Ukrayna’da konaklama oldukça kolaydır.  Üniversite yakınlarında devlet yurtları bulunmaktadır. Yurtların yanında kiralık evlerde de öğrenciler konaklamaktadır. Yurtlar içerisinde dinlenme salonu, yemekhane, spor salonu, sanat odaları gibi alternatifler bulunmaktadır.

Yurt ücretleri aylık olarak verilmekte ve aylık 100 – 400 $ özel yurtların ücretleri ise 450 – 1000 $ arasında değişmektedir.

Ukrayna’ya ulaşım Türkiye’den hava yolu ve kara yolu ile sağlanmaktadır. Hem Antalya hem de İstanbul üzerinden Kiev’e direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar 3 – 3.5 saat sürmektedir. Şehir içi ulaşımda ise metro, metrobüs, otobüs, taksi ve tramvay bulunmaktadır.

Ukrayna’da Yaşam

Üniversite Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Şehir modern tarihi binaları, ormanlık alanları, kiliseleri ve geniş parklarıyla gözde bir yerdir. Kiev aynı zamanda yeşili bol olarak tanınan şehirlerdendir. Avrupa’nın kültür ve tarihi olarak en önde gelen ülkelerinden biri olan Ukrayna yaşam, okul ve eğlence bakımından oldukça ekonomiktir.

Ukrayna’da eğitim alan öğrenci yüksek kalitede eğitim almanın yanı sıra sosyal hayatında da çok renkli zamanlar geçirebilmektedir. Kiev, Ukrayna’nın sanat ve kültür şehri olarak bilinmektedir. Kiev’in yakınlarında bulunan Pereyaslov adındaki küçük şehir, yaşayan müze olarak bilinmekte ve dünyanın en büyük tarihi bilgilerini elinde tutmaktadır. Ülkede birçok müze, antik kilise, eski kaleler ve şelaleler dikkat çekmektedir.

Ukrayna’da Üniversite Okumak

  • Global Olarak Tanınan Kurslar (WHO, UNESCO, AVRUPA KONSEYİ), uygun maliyet, Avrupa Yaşam Standardı Ukrayna Öğretim Yönteminin Dünya Çapında Kabulü,
  • İngilizce Eğitim Ortamı,
  • Uluslararası Öğrenciler seyahatte yaklaşık %50 indirimden yararlanır. ABD, KANADA, İngiltere ve Avrupa’dan Misafir Profesörler aracılığıyla Deneyimin Zenginleştirilmesi.
  • Üniversitelerle İkili Öğrenci Değişim Programı: İngiltere, Almanya, İsveç, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti… İngiltere, İSVEÇ gibi ülkelerde tatil sırasında Üç Aylık Yaz İşleri…
  • Eğitim programının tamamlanmasından sonra Avrupa’da Daimi İkamet ve Yerleşim Şansı. Hak eden adaylar için %100 VİZE güvencesi.

Neden Ukrayna’da Eğitim

Ukrayna eğitimi, uzun ve zengin tarihi göz önüne alındığında dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Ukrayna’daki yüksek öğretim kurumları ilk olarak 17. yüzyılda kurulmuş ve hatta o zaman dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmiştir. Deneyimli öğretmenler ve profesörler, çok çeşitli uzmanlık alanları ve Avrupa kalite standartları, Ukrayna eğitimini dünya çapındaki öğrenciler arasında popüler kılmaktadır.

2005 yılında Ukrayna, Ukrayna eğitiminin Avrupa Yüksek Öğrenim Alanına entegre edilmesi yönünde olumlu bir adım olan Bologna Sürecine katıldı.

Ukrayna Hakkında Faydalı Bilgiler

Ukrayna, Avrupa’nın en büyük ülkesidir. Zengin ve çeşitli bir kültüre sahip, dünyaca ünlü sanatçılara ve yazarlara ev sahipliği yapan bir ülke. Ukrayna’nın geçmişi ve bugünü hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu makalede, modern Ukrayna hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak ilginç gerçekler ve kaynaklar bulacaksınız.

Kültür: Ukrayna’nın Doğu ile Batı arasında yer aldığı sıklıkla söylenir. Gerçekten de, Ukrayna kültürü, Ukrayna’da yaşamış ve hala yaşamakta olan farklı halkların kültürlerinin parlak bir birleşimidir. Ukrayna kültürünün en çeşitli ve yenilikçi alanlarından biri müzik endüstrisidir. Waves Vienna International Show Festival’de Ukrayna müziğini ve ritimlerini keşfedin.

Ukrayna Kültürü: Ukrayna, görkemli ve aynı zamanda trajik bir geçmişe sahip bir ülkedir. Farklı milletlerden insanlar, tarihinin yaratılmasına katılmıştır. Ukrayna ayrıca bir zamanlar ait olduğu çeşitli devletlerin, özellikle de Avusturya-Macaristan, Rusya İmparatorluğu ve Sovyetler Birliği’nin mirasıyla şekilleniyor.

Ukrayna’da görülmesi gereken yerler: Karpatların yüksek dağlarından Karadeniz kıyılarına, küçük köylerden büyük sanayi merkezlerine kadar – Ukrayna, seyahat için büyüleyici bir destinasyondur. Güzel manzaralara ek olarak, Ukrayna, bazıları UNESCO Dünya Mirası Alanları olarak tanınan önemli tarihi ve kültürel alanlara sahiptir:

• Ayasofya, Kiev-Pechersk Lavra (Kiev)
• Tarihi şehir merkezi topluluğu (Lviv)
• Jeodezik Struve Yayı (Odessa bölgesi)
• Bukovina ve Dalmaçya Metropolitlerinin ikametgahı (bugün – Yuri Fedkovych’in adını taşıyan Chernivtsi Ulusal Üniversitesi) (Çernivtsi)
• Chersonesos Tavriya antik kenti ve koroları (Sivastopol)
• Ukrayna’nın ahşap tapınakları (Ivano-Frankivsk, Lviv, Zakarpa bölgesi)

EDICCA Akademik Danışmanlık Kimdir?

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır. Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Denklik

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Fiyat Teklifi Alın

Ukrayna’da üniversite okumak, Ukrayna’da yurtdışı eğitim, YÖK ve Denklik, Türkiye’ye yatay geçiş, Ukrayna’da yaşam, Konaklama, Üniversite kayıt süreci, havaalanı karşılama, yurt ve ev seçimi gibi konularda bilgi sahibi olmak için bilgi istek formunu doldurunuz lütfen.