Kiev Politeknik Üniversitesi Dünya Sıralaması

Igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Qs Dünya Üniversite Sıralamasında 701. sırada yer almaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesinde eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’de denklik alabilirsiniz. Eğitim aldığınız üniversitenin YÖK tarafından tanınabilmesi için QS veya THE Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde olması gerekiyor.

Kiev Politeknik Üniversitesi Bölümleri

Lisans BölümleriEğitim ÜcretiEğitim Dili
Elektrik Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
Hukuk2800 - 3000 $Ukr/İng
İdari Yönetim2800 - 3000 $Ukr/İng
Elektronik Yönetişim2800 - 3000 $Ukr/İng
Tarih2600 - 2800 $Ukr/İng
Biyomedikal Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
Matematik2600 - 2800 $Ukr/İng
Bilgisayar Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
Kamu Yönetimi2600 - 2800 $Ukr/İng
Telekomünikasyon Mühendisliği2800 - 3000 $Ukr/İng
Sosyal Hizmetler2600 - 2800 $Ukr/İng
Kimya Mühendisliği2000 - 2300 $Ukr/İng
Pazarlama2600 - 2800 $Ukr/İng
Uçak Mühendisliği2000 - 2300 $Ukr/İng
Lojistik2600 - 2800 $Ukr/İng
Ekonomi3000 - 3500 $Ukr/İng
Yönetim2600 - 2800 $Ukr/İng
Uluslararası İlişkiler3000 - 3500 $Ukr/İng
Uluslararası Ekonomi2800 - 3000 $Ukr/İng
Tıp Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
İşletme Bölümü2800 - 3000 $Ukr/İng
Uluslararası Ekonomi3.500 $Ukr/İng
Teorik ve Uygulamalı Ekonomi Bölümü2000 - 2300 $Ukr/İng
Kimyasal Teknoloji ve Mühendislik2000 - 2300 $Ukr/İng
Üretim Mühendisliği2.000 - 2300 $Ukr/İng
Kamu Hukuku2600 - 2800 $Ukr/İng
Felsefe Bölümü2600 - 2800 $Ukr/İng
Bilgisayar Sistemleri Ve Yazılım Bölümü2600 - 2800 $Ukr/İng
Uygulamalı Matematik Bölümü2600 - 2800 $Ukr/İng
Donanım Ve Yazılım Otomasyonu Bölümü2600 - 2800 $Ukr/İng
Makine Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
Ekolojik Güvenlik2600 - 2800 $Ukr/İng
Radyo Sistemi Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
Elektromekanik Bölümü2600 - 2800 $Ukr/İng
Yazılım Mühendisliği2600 - 2800 $Ukr/İng
Ekonomi3000 - 3500 $Ukr/İng

Kiev Politeknik Üniversitesi Sosyal Yaşam:

Ukrayna, Avrupa’nın doğu kesiminde bulunan modern bir Avrupa ülkesidir ve bölgenin en büyük Avrupa ülkelerinden biridir. Ukrayna farklı uluslardan insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Hangi uyruğa sahip olursa olsun kişi Ukrayna’ya gittiği zaman orada kendini özgür hissetmektedir.

Ukraynalılar, dünya çapında, diğer uluslara karşı merhametli tavrı, bağlılıkları ve yüksek uluslararası hoşgörüleri nedeniyle ünlüdür. Resmi dil Ukraynacadır; fakat buna rağmen çoğu Ukraynalı Rusça konuşmaktadır. Şehir her yıl dünya çapında düzenlenen festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışından birçok tasarımcının bir araya geldiği Kiev Moda Festivali, Kiev belgesel Film Festivali, Kiev Ulusal Reklamcılık Festivali gibi etkinlikler ödülle seyirciyle buluşmaktadır. Kiev dünya çapında birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Bağımsızlık meydanı, Khreschatyk caddesi, Ana Vatan Anıtı, Altın Kapı, Aziz Andrew Kilisesi, Pyrohiv Müzesi, Hayvanlı Ev ve daha birçok tarihi yeri görebileceğiniz yerdendir. Türkiye standartlarını ele aldığımızda para birimi Grivna olan Ukrayna’da yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı ölçekte yer alır. Kiev’in başkent olması ve seçeneklerin çoğalması ile birlikte her bütçeye göre yeme, içme ve barınma fırsatlarına sahip olabilirsiniz.

Neden Kiev Politeknik Üniversitesi:

  • QS Dünya Sıralamasında 701. sırada bulunuyor,
  • Türk öğrenciler tarafından tercih edilen üniversite,
  • Ukraynaca ve İngilizce bölümlerde sınavsız okuma fırsatı. Ukraynaca ve İngilizce dillerinde üniversite hazırlık eğitimi,
  • Eğitim hayatı boyunca üniversitenin yabancı uyruklu öğrenciler için sunduğu aktivitelerden yararlanma,
  • Yeni arkadaşlıklar ve yeni kültür edinmek, benliğini bulmak için fırsat…

Neden Ukrayna’da Üniversite Okumalıyız?

  • Global Olarak Tanınan Kurslar (WHO, UNESCO, AVRUPA KONSEYİ), uygun maliyet, Avrupa Yaşam Standardı Ukrayna Öğretim Yönteminin Dünya Çapında Kabulü,
  • İngilizce Eğitim Ortamı,
  • Uluslararası Öğrenciler seyahatte yaklaşık %50 indirimden yararlanır. ABD, KANADA, İngiltere ve Avrupa’dan Misafir Profesörler aracılığıyla Deneyimin Zenginleştirilmesi.
  • Üniversitelerle İkili Öğrenci Değişim Programı: İngiltere, Almanya, İsveç, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti… İngiltere, İSVEÇ gibi ülkelerde tatil sırasında Üç Aylık Yaz İşleri…
  • Eğitim programının tamamlanmasından sonra Avrupa’da Daimi İkamet ve Yerleşim Şansı. Hak eden adaylar için %100 VİZE güvencesi.

Neden Ukrayna’da Eğitim

Ukrayna eğitimi, uzun ve zengin tarihi göz önüne alındığında dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Ukrayna’daki yüksek öğretim kurumları ilk olarak 17. yüzyılda kurulmuş ve hatta o zaman dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmiştir. Deneyimli öğretmenler ve profesörler, çok çeşitli uzmanlık alanları ve Avrupa kalite standartları, Ukrayna eğitimini dünya çapındaki öğrenciler arasında popüler kılmaktadır.

2005 yılında Ukrayna, Ukrayna eğitiminin Avrupa Yüksek Öğrenim Alanına entegre edilmesi yönünde olumlu bir adım olan Bologna Sürecine katıldı.

Ukrayna Hakkında Faydalı Bilgiler

Ukrayna, Avrupa’nın en büyük ülkesidir. Zengin ve çeşitli bir kültüre sahip, dünyaca ünlü sanatçılara ve yazarlara ev sahipliği yapan bir ülke. Ukrayna’nın geçmişi ve bugünü hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu makalede, modern Ukrayna hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak ilginç gerçekler ve kaynaklar bulacaksınız.

Kültür: Ukrayna’nın Doğu ile Batı arasında yer aldığı sıklıkla söylenir. Gerçekten de, Ukrayna kültürü, Ukrayna’da yaşamış ve hala yaşamakta olan farklı halkların kültürlerinin parlak bir birleşimidir. Ukrayna kültürünün en çeşitli ve yenilikçi alanlarından biri müzik endüstrisidir. Waves Vienna International Show Festival’de Ukrayna müziğini ve ritimlerini keşfedin.

Ukrayna Kültürü: Ukrayna, görkemli ve aynı zamanda trajik bir geçmişe sahip bir ülkedir. Farklı milletlerden insanlar, tarihinin yaratılmasına katılmıştır. Ukrayna ayrıca bir zamanlar ait olduğu çeşitli devletlerin, özellikle de Avusturya-Macaristan, Rusya İmparatorluğu ve Sovyetler Birliği’nin mirasıyla şekilleniyor.

Ukrayna’da görülmesi gereken yerler: Karpatların yüksek dağlarından Karadeniz kıyılarına, küçük köylerden büyük sanayi merkezlerine kadar – Ukrayna, seyahat için büyüleyici bir destinasyondur. Güzel manzaralara ek olarak, Ukrayna, bazıları UNESCO Dünya Mirası Alanları olarak tanınan önemli tarihi ve kültürel alanlara sahiptir:

• Ayasofya, Kiev-Pechersk Lavra (Kiev)
• Tarihi şehir merkezi topluluğu (Lviv)
• Jeodezik Struve Yayı (Odessa bölgesi)
• Bukovina ve Dalmaçya Metropolitlerinin ikametgahı (bugün – Yuri Fedkovych’in adını taşıyan Chernivtsi Ulusal Üniversitesi) (Çernivtsi)
• Chersonesos Tavriya antik kenti ve koroları (Sivastopol)
• Ukrayna’nın ahşap tapınakları (Ivano-Frankivsk, Lviv, Zakarpa bölgesi)

Ukrayna Üniversiteleri Sosyal Yaşam

Ukrayna’da öğrenci olmak, hayatınızın geri kalanında kesinlikle değerli hatıralar haline gelecek, unutulmaz anlarla dolu aktif bir sosyal hayata sahip olmak demektir. Her üniversitenin bir öğrenci topluluğu vardır ve tüm faaliyetleri hem sosyal hayatta hem de eğitim sürecinde öğrenci gençliğinin koşullarını iyileştirmeye yöneliktir.

Öğrenci topluluğu sürekli olarak çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenler. Entelektüel yarışmalar özellikle Ukrayna’da popülerdir. Öğrenciler, araştırmalarının sonuçlarını göstermek için her fırsatın olduğu bilimsel ve pratik konferanslarda aktif olarak yer alırlar.

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır.

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi Denklik

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Fiyat Teklifi Alın

Ukrayna’da üniversite okumak, Ukrayna’da yurtdışı eğitim, YÖK ve Denklik, Türkiye’ye yatay geçiş, Ukrayna’da yaşam, Konaklama, Üniversite kayıt süreci, havaalanı karşılama, yurt ve ev seçimi gibi konularda bilgi sahibi olmak için bilgi istek formunu doldurunuz lütfen.